29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uçurtmalarla Kutlayacaklar

CUMHURİYET BAYRAMI’nda GÖKYÜZÜNÜ TÜRK BAYRAK UÇURTMALAR SÜSLEYECEK!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı ’nın 95’inci yılı kutlamalarına coşku ve anlam katmak için ‘’Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali’’ düzenleyecek. Etkinlikler kapsamında
gerçekleşecek olan Uçurtma Festivalinde havalandırılacak olan Türk bayrağı uçurtmalar, gökyüzünde adeta görsel bir şölen yaşatacak Cumhuriyetin ilanının 95. yılı kutlamaları kapsamında, 24 Ekim günü Sekapark’taki Uçurtma Tepesinde düzenlenecek olan festivalde birbirinden ilginç ve farklı uçurtmalar gökyüzüyle buluşacak.

Festivalde katılımcılara Türk bayrağı tasarımlı uçurtmalar dağıtılırken, etkinliklerde gösteri yapacak olan İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma Takımı Kaptanı Mehmet Naci Aköz ve ekibi, dünyanın en büyük beşinci bayrak uçurtması olan 60 metrekarelik Türk bayrağı uçurtmayı havalandıracak.

Aköz ve ekibinin gösterisi bununla da sınırlı kalmayacak. Türk Uçurtma Takımı, daha önceki ulusal ve uluslar arası festivallerde uçurduğu, Türk bayrağı tasarımlı, birbirine bağlı uçurtmalardan oluşan uçurtma zincirini bu festivalde de gökyüzüyle buluşturacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Festivalin Cumhuriyet’in 95. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirildiğini hatırlatan Aköz Biz de bu anlamlı güne Türk bayrağı uçurtmalarımızla katkıda bulunacağız. Bu yıl cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz. Bu nedenle birbirine bağlı 95 Türk bayrağı uçurtmadan zincir oluşturup havalandıracağız.

Ortaya muhteşem bir manzara çıkacak. Biz de cumhuriyetimizin kuruluşunu uçurtmalarımızla kutlamış olacağız dedi. Uçurtma festivalinin çok ilginç ve görkemli etkinliklere sahne olacağını ve gökyüzünde adeta görsel bir şölen yaşanacağını ifade eden İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma Takımı Kaptanı Mehmet Naci Aköz, herkesi festivale davet etti.

Mehmet Naci Aköz Kimdir?

Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali Programı

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Cumhuriyet ve Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği TÜRK BAYRAKLI UÇURTMA festivaline davetlisiniz.

Tarih: 24 Ekim 2018 – Çarşamba
Yer: Sekapark Uçurtma Tepesi
Saat: 13:00-16:00

Program:

13:00 Tüm katılımcılara uçurtma ve sertifika dağıtımı
13:30 Açılış konuşmaları
14:00 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde 60m2’lik Türk Bayrağı ile 1000 Türk Bayraklı uçurtmanın aynı anda havalandırılması
15:00 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando dinletisi

Not:

  • Uçurtmalar etkinlik alanında ücretsiz dağıtılacaktır.
  • Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
  • Dağıtılan Türk Bayraklı uçurtmaların “Türk Bayrağı kanunun 7.maddesi” gereğince kesinlikle yere bırakılmamasına özen gösterilmesi önemle rica olunur.
Uçurtma Tepesi - Kocaeli

Uçurtma Festivali – Seka Park