Bağcılar Belediyesi Uçurtma Şenliğinde Semalar Uçurtmalarla Renklendi

Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen geleneksel uçurtma festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde binlerce uçurtma gökyüzünü şenlendirirken, uçurtmaseverler keyif dolu anlar yaşadı.

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından organize edilen uçurtma festivali, Mahmutbey Mahallesi'nde gerçekleşti. Güneşli ve bol rüzgarlı güzel bir günde yapılan şenliklerde, festival alanına gelenlere Bağcılar Belediyesi tarafından hazırlanan bin 500 uçurtma dağıtıldı.

Renkli etkinliklerin gerçekleştiği festivalde Türk Uçurtma Takımı Kaptanı Mehmet Naci Aköz tarafından, özel uçurtmalarla bir gösteri düzenlendi. Aköz ve ekibi, etkinlikler kapsamında dünyanın
en büyük 5., ülkemizin ise en büyük bayrak uçurtması olan 60 metrekarelik Türk Bayrağı uçurtmayı gökyüzüyle buluşturdu.

Bağcılar Belediyesi Uçurtma Şenliği

Bağcılar Belediyesi geleneksel uçurtma şenliğinde, uçurtma yarışmaları da düzenlendi. Yarışmalarda; en güzel uçurtma, en yükseğe çıkan uçurtma ve en ilginç uçurtma dallarında dereceye girenlere Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar kaymakamı Mustafa Eldivan ve Ak Parti Bağcılar ilçe başkanı İsmet Öztürk tarafından bisikletler ve çeşitli ödüller dağıtıldı.

Uçurtma Festivali için hava şartları elverişli bir güne denk geldiğini ifade eden İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz, Bağcılar Belediyesinin bu yıl 22.nci uçurtma şenliği oluyor. Her yıl binlerce uçurtma dağıtılıyor.

Bağcılar Belediye başkanımız sayın Lokman Çağırıcı bu yıl yine binlerce uçurtma hazırlatarak tüm çocuklara hediye etti.Bağcılar Belediyesi tarafından her sene yapılan bu uçurtma şenliğinde hem çocuklar gönüllerince eğlendi, hem de uçurtma yarışmaları yapıldı.

Bugünkü uçurtma yarışmasında da üç tane kategori vardıEn yükseğe çıkan uçurtma, En güzel ve en ilginç uçurtmalara kupalar verildi. Tabi herkese kupa verecek şansımız olmadı ama herkese
uçurtma hediye edildi. Etkinlik çok güzel geçiyor.

Uçurtma şenliğinde herkes umarım mutludur herkesi yüzü gülüyor havada çok güzel hem güneşli hem rüzgarlı" diye konuştu. Çeşitli animasyon gösterilerinin de yer aldığı festivale katılan minikler gönüllerince eğlenirken, büyükler de çocukluklarına dönmenin mutluluğunu yaşadı.