Sokak Kuşu ve Uçurtmanın Gözleri

Sokak Kuşu ve Uçurtmanın Gözleri

Gülen Okumuş Uçurtma Kütüphanesine her geçen gün yeni kitaplar kazandırılıyor

Ülkemizin ilk ve tek uçurtma kütüphanesi olan Gülen Okumuş uçurtma kütüphanesi koleksiyonuna 2015 Mart ayında 2 yeni yayın daha kazandırıldı.

Kırmızı Beyaz yayınlarından çıkan Selma Tuğrul imzalı “Uçurtma” kitabında, Çağatay’ın hayatında ilk kez karşılaştığı uçurtma şenliğini anlatıyor.

Çağatay sporda gösterdiği başarıdan sonra, babasının bir sürprizi ile Çatalca’ya kısa bir tatile gitmesi ve orada kuzeni Kerem ile ilişkileri uçurtma üzerinden anlatılıyor.

Bir solukta okunacak bahar tadında bir kitap.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesinin kurucusu Mehmet Naci Aköz’ün 27 Şubat – 08 Mart 2015 tarihleri arasında CNR’de düzenlenen kitap fuarındaki ziyareti esnasında uğradığı Kırmızı Beyaz yayınlarının standında kitabını imzalayan yazar Selma Tuğrul’dan kütüphaneye kazandırılmak üzere alınan iki kitaptan biri bu güzel yayındı.

Aynı yayınevinin bir başka uçurtma kitabı ise “Uçurtmanın Gözleri” isimli yayındı. Uçurtmanın Gözleri yazar Meryem Taşçı imzasını taşıyor. Yazar kitabında baharı, çocukların isterlerse neler yapabileceğini, arkadaşlığı ve ekip olma ruhunu anlatmak için uçurtmayı konu etmiş.

Melike, Emine, Gökhan ve Selçuk’tan oluşan aynı mahallenin çocuklarının bir uçurtma etrafında ne kadar mutlu olabildikleri, nasıl bir ekip ruhunu yakalayabildikleri ve eğlenirken yaptıkları enteresan deneyimlerinden bahsediyor.

Yazarı tarından imzalanmış okunmaya değer bu kitabı Gülen Okumuş Uçurtma Kütüphanesindeki rafta bulabilirsiniz.