Uçurtma Atölyesi | Kendi Uçurtmanı Kendin Yap!

Uçurtma Atölyesi

Kendi Uçurtmanı Kendin Yap!

Uçurtma Atölyesinde kendi uçurtmanızı kendiniz yapıyor ve sonrasında yüzlerce uçurtmanın bulunduğu, bir birinden renkli uçurtmaların yer aldığı Uçurtma Müzesi sizleri bekliyor olacak.

Uçurtma Atölyesinde çocuklar yaş gruplarına uygun olan yapım aşamaları ile uçurtmalarını yapıyorlar.

Uçurtma Yapım Aşamaları:

3-6 Yaş Anaokulu Grubu: Kesme, yapıştırma ve boyama(opsiyonel) işlemlerini yapaıyorlar.

7-14 Yaş İlkokul Grubu: Kesme, yapıştırma ve boyama(opsiyonel) işlemlerini yapaıyorlar.

14-20 Yaş Grubu: Uçurtma yapımının tüm detaylarını talepleri doğrultusunda yapabiliyorlar.

***Proje ödevi “Uçurtma” ile alakalı olan öğrencler için özel konsept eğitim veriyoruz. Uçurtma tarihinden başlayarak, uçurtmanın Türk kültüründeki yeri, Türk model uçurtma modelleri ve uçurtmanın tüm yapılış detaylarını öğrenebileceği bir atölye çalışması yapabiliyorlar.

Uçurtma Atölyesi sadece çocuklara özel bir yer olduğu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Çünkü atölyemizde gözlemlediğimiz kadar ile anne ve babalar çocuklardan daha hevesli oluyorlar, uçurtma insanları maziye yani çocukluklarına götürüyor. İnsanlar günümüzde kaybetmeye yüz tutmuş olan sokak oyunları kültürüne özlem duyuyor ve atölyemizde bu anıların canlanması için güzel bir sebep oluyor.

Uçurtma Festivallerindeki görüntülerde pekde farklı olmuyor, çocuklarını eğlendirmek uçurtma kültürünü tanıtmak adına ebeveynler çocukları ile geldikleri uçurtma festivallerinde, bir dakika uçurtmayı biraz daha havaya görüp geri vereceğim sözcükleri saatler geçtikten sonra hala çocuklar yerine anne ve babaların uçurtmaları uçurduklarını görmek mümkündür.

Teknolojinin çocuklar üzerinde hakimiyet kurduğu günümüzde, çocuklarınız ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir ortam için sizlere tavsiye edebileceğimiz eşsiz bir mekan olan Uçurtma Müzesi Dünyanın dört bir tarafında olan ülkelerin uçurtmalarını görme şansı yakalabilirsiniz. Ayrıca uçurtmaların çocukların hayal dünyalarının gelişimi içinde faydalı olabiliceğini unutmayın!

Uçurtma Müzesi ” Çocuk Dostu ” kapsamında olup, çocukların gelişimine katkı sağlamaktadır.

Uçurtma Etkinliklerini yakından takip etmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir. Uçurtma ile ilgili tüm haberleri görebilirsiniz.

Uçurtma Atölyesi
Facebook: https://www.facebook.com/ucurtmaatolyesi
Instagram: https://www.instagram.com/ucurtmaatolyesi
Twitter: https://twitter.com/ucurtmaatolyesi
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCepq-M7i5AUupF0rGG8BITA

Adres:  Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cd. Bakıcı Sk. No:12 ÜSKÜDAR – İSTANBUL

Tel: +90 (216) 553 23 37

E-posta: ucurtma@ucurtmamuzesi.net

Randevu Almayı Unutmayınız!